Anasayfa > Atsep > Eğitim Alt Başlıkları
Eğitim Alt Başlıkları
BAŞLANGIÇ EĞİTİMLERİ;

Temel Eğitim;
Havacılık teknik hizmetleri alanında takip edilecek kurallara uygun temel bilgi ve beceriler verilir.(TEORİK)


Yeterlilik Eğitimi;
Alınacak dereceye bağlı olarak takip edilecek alanlarda (haberleşme, seyrüsefer, radar ve bilgi işlem) gerekli bilgi ve becerilerin kazanılması amacıyla verilen teorik ve işbaşı eğitimidir. (TEORİK+İŞBAŞI)
 
SORUMLULUK EĞİTİMLERİ;
Sistem/Cihaz Eğitimi;
Sistem ve cihazlarla ilgili bilgi ve becerinin kazanılması amacıyla ATSEP'in gerekli yeterlilik düzeyine ulaşması amacıyla verilen eğitimdir. (TEORİK+İŞBAŞI)

Yerinde Eğitim:
Çalışma ortamında değerlendirme uzmanı denetiminde, önceden edinilen işle ilgili usul ve yeteneklerin uygulama ile birleştirilmesidir. Burada önem verilen nokta öğrenmekten çok operasyonel ortamda bilgi ve becerilerin aktarılmasıdır. (İŞBAŞI)

DEVAM EĞİTİMİ;
Personelin mevcut bilgi ve yetenekleri arttırmak ve / veya yeni bir teknoloji için hazırlamak amacıyla tasarlanan bir eğitimdir.

Yenileme Eğitimleri;
Personelin, mevcut bilgi ve yetenekleri gözden geçirmek, pekiştirmek ya da arttırmak için tasarlanmıştır.

Acil ve Olağan Dışı Durum Eğitimi;
Bu eğitim, acil, olağan dışı ya da gerilemiş bir duruma müdahale etmek için gerekli bilgi, yetenek ve davranışları kazandırmak için tasarlanmıştır. Eğitimin çoğu alana özgü olarak yapılır ya da olay ya da kaza analizlerinden faydalanılır.

Dönüşüm Eğitimi;
Eğitim, alan (yeni bir dal ya da yeni bir sistem/cihaz sorumluluğu), ortam (yeni prosedürler, yeni bir lokasyon) ya da sistemde (sistem değişikliği ya da yeni bir teknoloji) meydana gelen değişiklikler için uygun bilgi ve yetenekleri kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

 
Atsep
Atsep Kimdir?
Hava Trafik Emniyetindeki Rolü
ATSEP Dereceleri Nelerdir?
Sertifika ve Lisansı Nasıl Alınır?
Eğitim Alt Başlıkları
Mevzuat
Eğitim Planları
Derece Gereklilikleri
Atsep Kutlamaları
 
Web Tasarım